Jsem maminkou tří dětí. Zájem o zrození nového života, u mě otevřela vlastní těhotenství. Od prvního porodu, který proběhl v nemocnici a kde jsem uviděla obrovský rozdíl mezi přirozeným nerušeným procesem a lékařsky vedeným, jsem sbírala informace a připravovala se na své další porody, které již proběhly neasistovaně doma. S rostoucí informovaností ve mě sílila i touha z tohoto kouzelného světa nových zrození neodcházet a předávat dál vše to, co jsem za tu dobu sama získala. Být tu, naslouchající, s pokorou a otevřeným srdcem, s úctou ke každé ženě a jejím rozhodnutím.

   Zjistila jsem, že péče o těhotnou ženu je velice široká oblast a prolíná se jí mnoho věcí, ke kterým jsem měla vztah již dříve, jako bylinky, masáže, aromaterapie, homeopatie a spousta dalšího.  Mám pocit, že se stále objevují nové věci, které byly zapomenuty…. Asi nejvíce je pro mě v těhotenství fascinující společné prolínání duchovního a fyzického světa. Krásná příležitost kdy se může žena ponořit hlouběji do sebe, spojovat se s miminkem, naslouchat své intuici a oddat se vedení přicházející dušičky a svého těla.

Aktuálně si rozšiřuji znalosti

  • Škola tradičního babictví
  • Přirozené kojení
  • Výroba měsíce z amniomu a jiná spracování plodových obalů

Bude mi ctí, doprovázet tě na tvé cestě mateřstvím. Těhotenství je dar a také příležitost, kdy s miminkem může růst i maminka. Nabízím sdílení svých zkušeností a znalostí, které jsem za 8 let nastřádala. K porodům zatím, vzhledem ke svým dětem, nedoprovázím.